Na jakiej podstawie należy wypłacić świadczenie pracownikowi na kwarantannie?
Na jakiej podstawie należy wypłacić świadczenie pracownikowi na kwarantannie? Pytanie: Pracownik mieszka z osobą, która otrzymała nakaz kwarantanny w związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19. Pracownik nie otrzymał decyzji sanepidu dotyczącej siebie. Na jakiej podstawie wypłacić chorobowe za dni nieobecności rozpoczynającej się 5 października i trwającej 10 dni? Czy jest zasiłek chorobowy, czy wynagrodzenie chorobowe? »
Wnioski do ZUS o pomoc w ramach tarczy 5.0. Czas na ich złożenie
Wnioski do ZUS o pomoc w ramach tarczy 5.0. Czas na ich złożenie Od 15 października przedsiębiorcy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej mogą wystąpić do ZUS z wnioskiem o świadczenie postojowe, dodatkowe świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wnioski można składać tylko elektronicznie, przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. »
Zasiłek dla pracowników, którym zmniejszono etat z powodu COVID-19
Zasiłek dla pracowników, którym zmniejszono etat z powodu COVID-19 Pracownicy, którym obniżono wymiar czasu pracy z powodu epidemii i którzy mieli ustalane zasiłki od wynagrodzenia, po zmianie etatu będą mogli wnioskować o przeliczenie podstawy i wyrównanie świadczenia, np. zasiłku macierzyńskiego, chorobowego czy opiekuńczego. »
Pracownicy delegowani w Polsce z większymi prawami
Pracownicy delegowani w Polsce z większymi prawami 4 września 2020 r. weszły w życie nowe przepisy dot. pracowników delegowanych. Są one efektem zmian w przepisach unijnych. Dyrektywa, a w ślad za nią ustawa – mają na celu rozwiązanie problemu nieuczciwych praktyk związanych z delegowaniem pracowników. »