WYDANIE ONLINE

Osoby fizyczne mogą otrzymać dotację na założenie działalności gospodarczej. Najczęściej dla takich klientów biuro prowadzi ewidencje przy pomocy podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Ale zdarza się, że decydują się oni na prowadzenie ksiąg rachunkowych, gdyż w przyszłości będą się ubiegać o kolejne dotacje lub subwencje. Upewnij się jak w takiej sytuacji rozliczyć dotację.

czytaj więcej »

Minister Rozwoju i Finansów wydał interpretację ogólną dotyczącą zakresu zwolnienia z VAT usług wykonywanych w związku ze świadczoną przez podmioty lecznicze usługą w zakresie opieki medycznej. Poznaj ją.

czytaj więcej »

Ponieważ 31 marca w tym roku przypada w sobotę, biuro będzie miało dodatkowe dni na sporządzenie i przekazanie w imieniu klienta, których rok podatkowy pokrywa się z kalendarzowym, zeznania CIT-8.Pamiętaj, że Od obowiązku złożenia zeznania nie zwalnia brak przychodów. W takim przypadku należy złożyć zerowy CIT-8.

czytaj więcej »

Do 28 lutego 2018 roku płatnicy mają obowiązek przekazać ubezpieczonym informację roczną zawierającą dane, które w poszczególnych miesiącach 2017 r. były wykazywane w miesięcznych raportach rozliczeniowych dla ZUS. Sprawdź o czy warto przy tym pamiętać.

czytaj więcej »

Klient: bez niego nasze biuro rachunkowe nie ma racji bytu. Robimy wszystko by wyjść naprzeciw jego potrzebom i oczekiwaniom. Bywa trudny i nielojalny, ale częściej towarzyszymy jego firmie od momentu powstania i dobre relacje z naszym biurem trwają wiele lat.

czytaj więcej »

Czasu jeszcze trochę zostało, ale już coraz mniej. W maju 2018 r. wchodzi w życie ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych. Przedsiębiorcy muszą się spieszyć z implementacją nowych przepisów. Rząd pracuje już nad nowym projektem ustawy o ochronie danych osobowych.

czytaj więcej »

Newsletter to potężne narzędzie pozwalające na komunikowanie się z klientami biura rachunkowego. Jest czymś w rodzaju darmowej prenumeraty, która polega na przesyłaniu najnowszych informacji które mogą być również publikowane na stronie oraz aktualnych promocjach. Polecamy przesyłanie klientom newsletera, który co miesiąc specjalnie dla nich przygotowujemy w imieniu Twojego biura, lub tworzenie własnego przy zastosowaniu wskazówek naszego ekspeta.

czytaj więcej »

Pytanie: Pytanie: Moim klientem jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą - usługi sprzątania wnętrz, która chce zatrudnić Ukrainkę na zlecenie, na okres 6 miesięcy (ewentualnie później przedłużyć umowę). Ukrainka posiada wizę i ma zezwolenie na pobyt. Jakich formalności w związku z podpisaniem umowy z cudzoziemcem w takim przypadku trzeba dokonać ?

czytaj więcej »

Pytanie: Pytanie:  Naszym klientem jest spółka od dwóch lat nie tworzy odpisów na ZFŚS ponieważ dysponowała dużą ilością środków zgromadzonych na koncie. W grudniu 2017 r. zostały wypłacone świadczenia dla pracowników z okazji świąt w równej wysokości po 370 zł .Od tych pieniędzy spółka naliczyła podatek oraz składki ZUS. Niestety na koncie ZFŚS zabrakło środków na pokrycie podatków i ZUS. Czy spółka może opłacić podatki i składki z konta obrotowego spółki oraz czy w chwili zapłaty składek ZUS będą one kosztem uzyskania przychodu?

czytaj więcej »

W wielu rodzajach działalności m.in. przy prowadzeniu biura rachunkowego, niezbędny jest lokal użytkowy, w którym znajduje się siedziba biura, oraz są świadczone usługi na rzecz klientów, a także przechowywana dokumentacja. Odpowiedni lokal i jego położenie może mieć również znaczenie ze względu na budowanie prestiżu, czy zapewnienia komfortu obsługi klientów. Dlatego warto zadbać o jak najkorzystniejsze warunki najmu lokalu, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo biznesu. Sprawdź jak to zrobić.

czytaj więcej »

wiper-pixel