ZUS IWA za 2017 . Sprawdź w imienni jakich klientów należy ją sporządzić

Dnia 31 stycznia 2018 r.upływa termin składania "Informacji o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe" - ZUS IWA za 2017 r. Z poniższego tekstu dowiesz się, kto ma obowiązek złożyć formularz podsumowujący, w jakiej formie oraz jak go wypełnić.

PIT 2018 Poznaj zmiany, które w istotny sposób mogą wpłynąć na rozliczanie Twoich klientów

   Od początku tego roku w PIT obowiązują liczne zmiany, mające zastosowanie do dochodów (przychodów) uzyskanych od dnia 1 stycznia 2018 r. Zmiany te dotyczą m.in. braku obowiązku wpłacania zaliczek na podatek nie przekraczającej kwoty 1000 zł, braku obowiązku składania do urzędu skarbowego zawiadomienia o prowadzeniu PKPiR, a także podwyższenia kwota wolna od podatku do 8000 zł.

Nowy podatek od nieruchomości komercyjnych. Poinformuj klienta, czy jego też dotyczy to obciążenie

Wielu przedsiębiorców działających na krajowym rynku zostało objętych od 1 stycznia br. kolejnym obciążeniem fiskalnym, tym razem od nieruchomości komercyjnych. Sprawdź, kogo będzie dotyczyć nowy podatek.

Biuro rachunkowe ma czas na sporządzenie i przesłanie PIT-11 w imieniu klienta do 28 lutego

Jeśli PIT- 11 za przedsiębiorcę sporządza biuro rachunkowe, lub przedsiębiorca zatrudnia więcej niż 5 pracowników deklaracje należy przekazać do urzędu skarbowego w wersji elektronicznej. Wyjątek stanowią przedsiębiorcy nie rozliczani przez biuro rachunkowe, których liczba pracowników jest mniejsza, wtedy, dokumenty można złożyć do urzędu skarbowego w wersji papierowej, jednak nie później niż do końca stycznia.

10 zasad dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych w biurze rachunkowym. Poznaj je!

Według aktualnie obowiązujących przepisów prawa z zakresu przetwarzania i ochrony danych osobowych w biurze rachunkowym należy wprowadzić zestaw zasad dotyczących sposobu zarządzania, ochrony i dystrybucji informacji wrażliwej pozwalający na zapewnienie ochrony danych osobowych.

Kapitał zakładowy spółki z o.o. Pamiętaj, żeby o jego obniżeniu poinformować w Monitorze Sądowym i Gospodarczym

Jeśli rozliczasz spółkę która ma zamiar podjąć uchwałę o obniżeniu – umorzeniu dobrowolnym kapitału zakładowego i wypłacie wynagrodzenia wspólnikom w gotówce, sprawdź jak krok po kroku przeprowadzić takie obniżenie. Jak powinna wyglądać uchwała spółki oraz jak obliczyć wysokość wynagrodzenia dla udziałowców a następnie poprawnie zaksięgować tą operacje.