Nowa interpretacja ogólna. Outsourcing usług medycznych może podlegać zwolnieniu VAT

Minister Rozwoju i Finansów wydał interpretację ogólną dotyczącą zakresu zwolnienia z VAT usług wykonywanych w związku ze świadczoną przez podmioty lecznicze usługą w zakresie opieki medycznej. Poznaj ją.

Newsletter w biurze rachunkowym może być skutecznym narzędziem do utrzymania klienta

Newsletter to potężne narzędzie pozwalające na komunikowanie się z klientami biura rachunkowego. Jest czymś w rodzaju darmowej prenumeraty, która polega na przesyłaniu najnowszych informacji które mogą być również publikowane na stronie oraz aktualnych promocjach. Polecamy przesyłanie klientom newsletera, który co miesiąc specjalnie dla nich przygotowujemy w imieniu Twojego biura, lub tworzenie własnego przy zastosowaniu wskazówek naszego ekspeta.

Uwaga! Już czas na przesłanie informacji dla osoby ubezpieczonej za rok 2017

Do 28 lutego 2018 roku płatnicy mają obowiązek przekazać ubezpieczonym informację roczną zawierającą dane, które w poszczególnych miesiącach 2017 r. były wykazywane w miesięcznych raportach rozliczeniowych dla ZUS. Sprawdź o czy warto przy tym pamiętać.

Umowa najmu lokalu. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

W wielu rodzajach działalności m.in. przy prowadzeniu biura rachunkowego, niezbędny jest lokal użytkowy, w którym znajduje się siedziba biura, oraz są świadczone usługi na rzecz klientów, a także przechowywana dokumentacja. Odpowiedni lokal i jego położenie może mieć również znaczenie ze względu na budowanie prestiżu, czy zapewnienia komfortu obsługi klientów. Dlatego warto zadbać o jak najkorzystniejsze warunki najmu lokalu, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo biznesu. Sprawdź jak to zrobić.

Sprawdź, jak ująć dotację, jeśli klient zdecyduje się na księgi rachunkowe

Osoby fizyczne mogą otrzymać dotację na założenie działalności gospodarczej. Najczęściej dla takich klientów biuro prowadzi ewidencje przy pomocy podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Ale zdarza się, że decydują się oni na prowadzenie ksiąg rachunkowych, gdyż w przyszłości będą się ubiegać o kolejne dotacje lub subwencje. Upewnij się jak w takiej sytuacji rozliczyć dotację.

Ochrona danych kontra przedsiębiorca. Sprawdź na jakie zmiany należy się przygotować do maja 2018 r.

Czasu jeszcze trochę zostało, ale już coraz mniej. W maju 2018 r. wchodzi w życie ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych. Przedsiębiorcy muszą się spieszyć z implementacją nowych przepisów. Rząd pracuje już nad nowym projektem ustawy o ochronie danych osobowych.

Klient na celowniku promocji. Sprawdź jak go pozyskać

Klient: bez niego nasze biuro rachunkowe nie ma racji bytu. Robimy wszystko by wyjść naprzeciw jego potrzebom i oczekiwaniom. Bywa trudny i nielojalny, ale częściej towarzyszymy jego firmie od momentu powstania i dobre relacje z naszym biurem trwają wiele lat.

Jakie zasady od 2018 roku obowiązują przy zatrudnianiu cudzoziemców?

Pytanie: Pytanie: Moim klientem jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą - usługi sprzątania wnętrz, która chce zatrudnić Ukrainkę na zlecenie, na okres 6 miesięcy (ewentualnie później przedłużyć umowę). Ukrainka posiada wizę i ma zezwolenie na pobyt. Jakich formalności w związku z podpisaniem umowy z cudzoziemcem w takim przypadku trzeba dokonać ?